17. -18. 10. 2011 Učíme se zachraňovat

Ve dnech 17. – 18. 10. se žáci 9. ročníku zúčastnili kurzu 1. pomoci. První den se věnovali teoretickým znalostem, závěrem dne je čekal vědomostní test, všichni jej úspěšně zvládli. Druhý den byl zaměřen na praktické dovednosti - ošetření různých poranění, zastavení krvácení, poskytnutí umělého dýchání.  Získané znalosti jistě uplatní ve svém životě.

31. 10. 2011 Kdo strašil na Trnkovci

Už od rána se to ve škole hemžilo čarodějnicemi, kostlivci a dalšími ohavnými příšerami. Konal se totiž velký čarodějnický den. Pod vedením hlavní ohavy Satany vypukl v sále školy čarodějnický rej. Tančilo se, soutěžilo, hrály se různé hry. Vyhodnoceny a odměněny byly největší ohavy, ale také zlobivci, kterým měl pomoci k nápravě kouzelný lektvar a zaklínadla.

13. 11. 2011 Výlet za poznáním

Za krásného podzimního počasí se žáci 6. – 9. ročníku vydali na přírodovědnou exkurzi. Zavedla je na Landek v Ostravě Petřkovicích. Za doprovodu průvodkyň, které pro ně připravily zajímavý výklad i praktické úkoly, se prošli naučnými stezkami tohoto významného místa. Z rozhledny Landeku se mohli podívat do širokého okolí města. Slunečné počasí přispělo ke zdárnému průběhu celé akce a získané znalosti uplatní při výuce dějepisu a přírodopisu.

05. 12.2011 Čertů byl plný Trnkovec, zatoulali se i na radnici

Křík, pláč, řinčení řetězů, ale i pokorné sliby a básničky bylo slyšet v pondělí 5. 12. ve třídách základní školy na Trnkovci. Podle dobře informovaných zdrojů se někteří pekelníci zatoulali i na radnici, kde byli spatřeni nejen v přízemí u odboru sociálních věcí, ale z básniček vyzkoušeli vedoucí odboru školství a nezastavili se ani před dveřmi sekretariátu starostky, dodává agentura Trnkovecké info.

Ve skutečnosti mikulážskou nadílku pro žáky školy se svou třídní učitelkou nacvičili žáci 9. ročníku a na výrobě dárků kromě deváťáků pomáhali žáci 7. ročníku, perníčky pro děti pekla spolu s učitelkami nejstarší děvčata.

30. 01.2012 Kdo získal Řád barevné pastelky?

Slavnostní nálada provázená trémou panovala 30. 1. dopoledne v přípravné třídě naší školy. Dvanáct žáků z přípravky totiž mělo maminkám, babičkám i ředitelce školy a její zástupkyni předvést, co se od září naučili. Pod vedením paní učitelky Jarmily Rojkové zpívali, počítali, tančili, recitovali, poznávali barvy, hráli divadlo a jmenovali dny v týdnu tak úspěšně, že by mohli zahanbit i nejednoho školáka. Za krásný výkon pak od vedení školy každý z nich dostal svoje první "téměř vysvědčení" s názvem Řád barevné pastelky a několik drobných dárků. To proto, aby si každý z předškoláků mohl být jistý, že únorový zápis do první třídy hravě zvládne.

23. 02. 2012 Trnkovecké masopustní rejdění

Na čtvrtek 23. února připravili pedagogové z prvního stupně a ochotné maminky pro děti z přípravného ročníku a první až páté třídy v duchu masopustních tradic odpolední karneval. Přestože masky byly rozličné, tu nejkrásnější by šlo jen velmi obtížně vybírat, protože uspět chtěli všichni kluci a holky. A tak díky finančnímu příspěvku rady rodičů mohlo každé dítě získat drobné dárky, načeš jeho příjemný pocit ze zábavného odpoledne s kamarády završily ještě sladkosti.

19. 03. – 01. 04. 2012 Školáci z Trnkovce se rekreují na Čertáku

Díky městskému grantu odjelo 19.3. dvaatřicet dětí ze Základní školy Trnkovecká  na ozdravný pobyt na Soláň. Překrásné okolí a vynikající zázemí valašského horského hotelu Čarták skýtá záruku, že škola v přírodě přinese dětem nejen zlepšení zdravotního stavu, ale zcela jistě budou vzpomínat také na zážitky z her a výletů. Domů se děti vrátí v neděli 1. dubna kolem poledne

22. 03. 2012 Bodovali žáci i jejich učitelé

Bronzovou medaili ve střelbě ze vzduchovky vystříleli 22. března žáci ZŠ Trnkovecká pod vedení učitele Bc. Zdenka Poláška. Zatímco hoši Lukáš Rušaj, Josef Jano, David Jonáš a Josef Jóni uspěli v soutěži žákovských družstev pořádané základní školou Šalounova ve Vítkovicích, jejich pedagog jim zlepšil celkové skóre svým vítězstvím ve střelecké soutěži učitelů.

28. 03. 2012 Nejvyšší resortní pocta patří Mgr. Jarmile Rojkové celý článek zde.

16. 04. 2012 Trnkovečtí zvítězili v konkurenci více než dvacetitisící školáků!

Zcela mimořádného úspěchu v historii Základní školy dosáhlo družstvo žáků Sabina Ščurková, Jiří Dzurko a Patrik Šariška pod vedením začínající učitelky Mgr. Lucie Duongové, když v konkurenci 437 škol a 21 500 žáků zvítězili v okresním i krajském kole 2. ročníku celostátní soutěže s názvem  "SAPERE - vědět jak žít". Úspěšný soutěžní tým postoupil do celostátního finále, které se uskuteční  23. dubna v Praze. Zatím se s učitelkou přírodopisu pečlivě připravují, ceny jsou totiž více než lákavé. V prvním ročníku žáci i pedagogové vyhráli například netbooky, mobilní telefony, MP4 a obrovské dárkové balíčky od hlavního partnera soutěže - společnosti Unilever. Navíc vítězné školy čeká zábavná kuchařská show! A ještě navíc, letos získají také možnost natočit si svůj vlastní video životopis přímo v profesionálním studiu TalkCV.

27. 04. 2012 Bubnování pomáhá při učení

Přibližně dvacítka děvčat a chlapců, žáků základní školy Trnkovecká si koncem dubna s chutí vyzkoušela takzvané korporátní bubnování. Celý článek zde.

02. a 11. 05. 2012 Škola se zapojila do evropského projektu Evropské dny slunce

Evropské dny slunce jsou tradiční občanskou aktivitou na podporu využivání obnovitelných zdrojů energie. Loni se uskutečnilo v 19 evropských zemích na 8000 osvětových akcí pro veřejnost. Letos se na nich budou podílet také kluci a holky z Trnkovce. Žáci budou mít 2. a 11. května ve škole "Sluníčkové dny" plné soutěží a povídání o slunci, sluneční soustavě a o všem, co slunce dobrého člověku přináší.

07. 06. 2012 Úspěšní výtvarníci se dívají na svět

Krásné třetí místo v kategorii mladších žáků (1.-3. ročníky) získal kolektiv žáků druhé třídy Základní školy, který se zúčastnil Celoměstské výtvarné soutěže na téma Brýle světa. Pod vedením paní učitelky Mgr. Ivany Fehérové děti vytvořily prostorový objekt nazvaný "Dívám se". Zástupci třídy převzali 7. června drobné pozornosti na slavnostní vernisáži v prostorách pořádající školy.

26. 06. 2012 Další vítězství žáků z Trnkovce

Na Slezskoostravském hradě se konala již po šesté akce s názvem „ Chemie na Slezskoostravském hradě.“ Pravidelně je věnována vznalostem z chemie, ale i výtvarnému zpracování, těchto teoretických poznatků do každodenního života. Letošní ročník byl inspirován  tématem „ Chemie doma.“ Žáci Základní školy Dominika Mazurová, Jakub Benďák, Jakub Chmelař a Markéta Vnenková se do této akce zapojili pod vedením své učitelky chemie Mgr. Lucie Duongové. Výsledky byly slavnostně vyhlášeny 26. června a jak se ukázalo,  z počtu 51 soutěžních byla jako nejlepší vybrána práce  Markéty Vnenkové z 9.třídy. Všem blahopřejeme a jsme na ně pyšní :-) !